0 (464) 214 13 35 - 36 - 37 (Pbx)      Fax: 0(464) 214 15 77
bilgi@sevimligrup.com

Kurumsal sosyal sorumluluk ilkeleri

OPET ‘in amacı; müşterileri, çalışanları, hissedarları, çevre ve toplum için çalışmalarını en etkin ve verimli şekilde sürdürmek, sürekli iyileştirme faaliyetlerini gerçekleştirerek rekabet avantajı elde etmek ve vizyonuna ulaşmaktır.

OPET’in vizyonu, hizmet ve ürün kalitesiyle tüketicinin birinci tercihi olmak ve Türkiye merkezli uluslararası petrol şirketi olmaktır.  OPET’in misyonu, faaliyette bulunduğu sektörlerde; bireye ve topluma saygılı, hukuka, ekonomik ve ahlaki ilkelere bağlı, sağlık, emniyet ve çevreye duyarlı olarak Opet müşterileri, çalışanları ve hissedarlarının beklentilerini en üst seviyede karşılamaktır.

OPET’in belirlediği değerler ise; müşteri odaklı, dürüst ve şeffaf, yenilikçi, yaratıcı, takım çalışmasına inanan, çalışanlarını sürekli geliştiren, çevre ve topluma duyarlı, dinamik, değerlerine, çevreye ve topluma saygı bilinci içerisinde ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. OPET’in sosyal sorumluluk anlayışı da bu amaçlar doğrultusundadır. Sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirirken içinde bulunduğu toplumun sorunlarından yola çıkan OPET, çevresel ve sosyal sorunları faaliyetlerinin ve paydaşlarıyla ilişkilerinin bir parçası haline getirerek, tüm paydaşlarına karşı etik ve sorumlu davranarak bu yönde kararlar alır, projeler geliştirir ve uygular. Sosyal sorumluluğa odaklanmayı bir kurum kültürü olarak benimseyen ve kuruluşundan bugüne birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan OPET’in TÜRKİYE genelinde gerçekleştirmiş olduğu ve devam etmekte olan sosyal sorumluluk projeleri:

  • Temiz Tuvalet kampanyası
  • Yeşil Yol Projesi
  • Örnek köy projesi
  • Tarihe Saygı Projesi’dir.